Dikey Perde

Evlerde ve iş yerlerinde yaygın şekilde kullanılan dikey perde şıklığı ve estetik görünümüyle dekoratif bir uygulamadır. Özellikle ışık denetimi sağlaması bakımından son derece . Işığın geçirgenliğinin az olması istenildiğinde tercih edilen etkili bir yöntem olduğu gibi, aynı zamanda birden fazla uygulama seçeneği ve alanı vardır. Sayısız alanda kullanılabilen perde, yaygın olarak evlerde, ofislerde, cafe, restoran veya otellerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Esnek bir çözüm üretmesinden ötürü kullanıcı dostu bir modeldir.

Mekanların dekorasyonuna katkıda bulunan dikey perde özellikle eşyaların fazla güneş ışığına maruz kalarak yıpranmasının veya renginde solmalar oluşmasının önüne geçmesi bakımından bir hayli etkilidir. Tüm gün güneş alan ev veya diğer mekanlar için son derece uygundur. Mutfak alanında kullanıldığında ocağın bulunduğu bölgelerde dikkatle kullanılması gerekir.

Dikey Perdelerin Temizliği

Dikey perdelerin temizliği mutlaka uygun ekipmanlar kullanılarak ve profesyonel şekilde yapılmalıdır. Herhangi bir perdenin temizliğinde kullanılan deterjanlar ve yöntemlerin uygulanmaması gerekir. Arzu edilirse daha kolay temizlenen perde modellerini firmamızdan temin etmek mümkündür. Kaliteli bir dikey perde kullanılması hem ışığın daha az geçirgen olması, hem de eşyaların ilk günkü gibi yepyeni kalabilmesini sağlayacağından son derece önemlidir. Daha iyi verim alınabilmesi için seçilen dikey perdenin kumaşının kalınlığına dikkat etmek gerekir. Kalın kumaşlara sahip olan modeller ışığı daha az geçireceği için istenen konforu elde etmekte kullanışlıdır. Farklı renk ve desendeki dikey perde modelleri için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.