Motorlu Perdeler

Dekorasyonun en temel unsurlarından biri de hiç kuşku yok ki perdelerdir. Fonda şık bir görüntü için kullanılan motorlu perdeler modelleri pek çok açıdan işlevsel olduğu için son derece popülerdir. Yatay panellere sahip olan perdeler Fransız pencere modellerine yakıştığı gibi diğer pencere ölçülerinde de kullanılabilir. Birden fazla veya ihtiyaç oranında var olan paneller yatay şekilde hareket ettirilerek perdenin açılmasını yahut kapanmasını sağlarken, güneş ışıklarının içeriye girmesini de bu şekilde kontrol altında tutar. Sistemin açılıp kapanması elle olduğu kadar yani manuel şekilde yapıldığı gibi, mekanizmalarla da sağlanmaktadır. Görünüş açısından çok estetik duran perdeler kullanım konusunda da pek çok alternatif sunduğundan avantajlıdır.

Özel Tasarım

Stil sahibi evler için özel olarak tasarlanmış motorlu perdeler modelleri olduğu gibi, üzerinde ünlü ressamların tablolarının basılı olduğu veya değerli tasarımcıların çok özel çizimler yaptığı modeller bulmak da mümkün. Dikey perdelerle ilk bakışta karıştırılsa bile aksine iç mekanı daha ferah ve aydınlık gösterme özelliğine sahiptir. Üstelik daha farklı ve dikkat çeken bir havaya sahiptir. Japon perdelerin klasik perdelere oranla kullanıldıkları her alana karakteristik bir hava kattıkları da bir gerçektir.

Modern tasarımlar kadar geleneksel tasarımlı motorlu perdeler modelleri de vardır ve dışa doğru açılan camlarda, tavandan tabana uzanan pencerelerde son derece kullanışlıdır. Kolay temizlenen bir perde modeli olması da tercih edilmesindeki bir diğer önemli etkendir.