Sahne Perdesi

Tiyatro, gösteri salonu, konferans salonu gibi bölgelerde asmar bir perde modelidir. Asmari kumandalı ya da butonlu alternatifleri mevcuttur. Sahne perdesinde ekseriyetle kadife kumaşlar kullanılır. Kullanım sektörü özelliklerine göre ayrıcalıklı şekillerde dikim ve montaj asmariçtir. Sahne perdesi modellerinde manuel seçenekleri kullanabileceğiniz bunun gibi, motor asmari tercih edebilirsiniz.
Sahne perdesi tiyatro ve sinema salonları başta olmak üzere seminer ve kullanılan büyük ebatlı perdelerdir. Bu sistemlerin manuel (elle) kontrol edilmeleri kolay değil. Bu nedenle sahne perdelerinin neredeyse tamamı motorlu sistemlerdir, uzaktan kumandayla denetim edilirler. Sahne perdesi için kullanılan kumaşın çok aşırı hususi olması zaruridir.

Sof kumaş ve kadife kumaş kullanılabilir. Çoğunlukta sahne perdelerini kurduğumuz mekânlara kestirim perdesi uygulaması da yapılıyor. Sahne perdesi, mekânla sağladığı estetik bütünlüğün beraberinde işlevselliği ile de etkilidir. Genelde büzgülü sahne perdesi kumaşı akustik nitelikleri nedeni ile kadife tercih edilmekte. Sahne perdesi kumaşı almazlık normuna uygun olmalıdır. Ansızın çok renk seçeneğine sahip olan pek aşırı kombinasyonu bir arada sunmaktadır.

Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi
Sahne Perdesi

Tiyatro, gösteri salonu, konferans salonu gibi bölgelerde asmar bir perde modelidir. Asmari kumandalı ya da butonlu alternatifleri mevcuttur. Sahne perdesinde ekseriyetle kadife kumaşlar kullanılır. Kullanım sektörü özelliklerine göre ayrıcalıklı şekillerde dikim ve montaj asmariçtir. Sahne perdesi modellerinde manuel seçenekleri kullanabileceğiniz bunun gibi, motor asmari tercih edebilirsiniz. Sahne perdesi tiyatro ve sinema salonları başta olmak üzere seminer ve kullanılan büyük ebatlı perdelerdir. Bu sistemlerin manuel (elle) kontrol edilmeleri kolay değil. Bu nedenle perdelerin neredeyse tamamı motorlu sistemlerdir, uzaktan kumandayla denetim edilirler.

Perde Kumaşı

Sahne perdesi için kullanılan kumaşın çok aşırı hususi olması zaruridir. Sof kumaş ve kadife kumaş kullanılabilir. Çoğunlukta sahne perdelerini kurduğumuz mekânlara kestirim perdesi uygulaması da yapılıyor. Sahne perdesi, mekânla sağladığı estetik bütünlüğün beraberinde işlevselliği ile de etkilidir. Genelde büzgülü sahne perdesi kumaşı akustik nitelikleri nedeni ile kadife tercih edilmekte. Sahne perdesi kumaşı almazlık normuna uygun olmalıdır. Ansızın çok renk seçeneğine sahip olan pek aşırı kombinasyonu bir arada sunmaktadır.