Stor perdede farklı türde kumaşları kullanması olmuştur. Kumaşlar Keten, pamuklu, polyester, blokçu ( karartma ) ve Screen kumaş şekilde geniş renk seçeneği sunarlar. Kumaşlarda düz biçimde bir manzara elde etmek, leke tutmayı ve tüylenmeyi engellemek için Apre adı verilen kimyasal kaplama yapılmakta idi hususi pozisyonlarda kumaşlara

Apre ile Su Geçirimsizlik ve Yanmazlık (alev geciktirici) özellikleri verilebilir isteğe bağlı ahşap yada alüminyum alt görüntü Screen kumaşlar PVC kaplanmış cam elyaf ipliklerin dokunmasıyla dayanıklı olup Screen kumaşlar Fransız Mermer firmasından ithal edilmektedir.
Polyester ve Blokçu ( karartma ) kumaşlar İsveç, Alman ithal edilmekte İngiliz Ovolite firmasından ithaldir. Fon perdelerin kumaşından değişik olarak, stor kumaşları, ham kumaşa hususi hale getirilen kumaşlardı. Farklı ipliklerle, değişik inceliklerde, ayrıcalıklı dokuma sıklıklarında, değişik apre uygulamaları ile bu kumaşlar çeşitlilik gösterir. Bu kumaşlar umumi olarak şu başlıklar altında toplanır ve ışık geçirgenlikleri farklıdır. Çoğunlukla Polyester tarzı asmari çok aşırı daha fazla kullanılıyor. Polyester asma perdelerin asnafg pamuk ve kullanılanları da bulunmaktadır.

Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
Stor Perde
stor-perde_11
stor-perde_12
stor-perde_13
stor-perde_14
stor-perde_15
stor-perde_16

Stor perde de farklı türde kumaşları kullanması olmuştur. Kumaşlar Keten, pamuklu, polyester, blokçu ( karartma ) ve Screen kumaş şekilde geniş renk seçeneği sunarlar. Kumaşlarda düz biçimde bir manzara elde etmek, leke tutmayı ve tüylenmeyi engellemek için Apre adı verilen kimyasal kaplama yapılmakta idi hususi pozisyonlarda kumaşlara

İsteğe Bağlı Özellikler

Apre ile Su Geçirimsizlik ve Yanmazlık (alev geciktirici) özellikleri verilebilir isteğe bağlı ahşap yada alüminyum alt görüntü Screen kumaşlar PVC kaplanmış cam elyaf ipliklerin dokunmasıyla dayanıklı olup Screen kumaşlar Fransız Mermer firmasından ithal edilmektedir. Polyester ve Blokçu ( karartma ) kumaşlar İsveç, Alman ithal edilmekte İngiliz Ovolite firmasından ithaldir.
Fon perdelerin kumaşından değişik olarak, stor kumaşları, ham kumaşa hususi hale getirilen kumaşlardı. Farklı ipliklerle, değişik inceliklerde, ayrıcalıklı dokuma sıklıklarında, değişik apre uygulamaları ile bu kumaşlar çeşitlilik gösterir. Bu kumaşlar umumi olarak şu başlıklar altında toplanır ve ışık geçirgenlikleri farklıdır. Çoğunlukla Polyester tarzı asmari çok aşırı daha fazla kullanılıyor. Polyester asma perdelerin saf pamuk ve kullanılanları da bulunmaktadır.